• сабота, 15 јуни 2024

Приведени крадци во Прилеп

Приведени крадци во Прилеп

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници синоќа ги привеле Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на „тешка кражба“ од плац на правно лице од Прилеп. Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот, соопшти МВР.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Фото: МИА архива

Остани поврзан