• петок, 17 мај 2024

Претседателот на Србија во 20 часот ќе се обрати на јавноста

Претседателот на Србија во 20 часот ќе се обрати на јавноста

Белград, 24 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Република Србија вечерва во 20 часот ќе се обрати на нацијата, соопшти службата за соработка со медиумите на српскиот претседател.

Како што јави дописникот на МИА од Белград, прес-конференцијата на директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија на Владата на Република Србија, Петар Петковиќ, која беше најавена за 14 часот, за настаните на северот на Косово, беше откажана.

Од Канцеларијата соопштија дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ попладнево ќе се обрати до медиумите.

- Претседателот Вучиќ во своето обраќање до јавноста ќе ги разоткрие сите лаги и подметнувања на Албин Курти, кој е креатор на хаосот и пеколот на Косово и Метохија, соопштија од Канцеларијата за Косово и Метохија. об/јт/

Остани поврзан