• недела, 14 јули 2024

Прекин во водоснабдувањето за корисниците на високата зона од населба Автокоманда поради уличен дефект

Прекин во водоснабдувањето за корисниците на високата зона од населба Автокоманда поради уличен дефект

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на високата зона од населба Автокоманда поради уличен дефект на 16-та Македонска Бригада бб (на влезот на Парк Шума), информираа од ЈП Водовод и канализација - Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување со санација на дефектот. цр/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан