• четврток, 18 април 2024

Петмина повредени, од нив двајца полициски службеници во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Куманово

Петмина повредени, од нив двајца полициски службеници во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Куманово
Куманово, 6 февруари 2023 (МИА) - Двајца полициски службеници и тројца кумановци се повредени во сообраќајна несреќа што е случи вчера пред 22 часот на „Нагорички сокак“ во Куманово, соопшти денеска полицијата.

Вчера во 21.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од улиците „Иво Лола Рибар“ и „Пиринска Македонија“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од деветнаесетгодишниот А.И.од липковското село Матејче, и патничко возило „шевролет спарк“ сопственост на МВР.

Новогодишна ноќ во Куманово помина мирно, соопштија денеска надлежните институции, општата болница и итна помош Куманово.

- Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајца полициски службеници од полициското возило, возачот на возилото „фолксваген“ и двајца негови сопатници, Б.Р. и А.Р., констатирани во општа болница Куманово, соопшти полцијата.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот. ам/сст/

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан