• четврток, 18 април 2024

На ГП Табановце влегле над 1 700 и излегле над 2 600 граѓани

На ГП Табановце влегле над 1 700 и излегле над 2 600 граѓани

Куманово, 2 март 2024 (МИА) - Од полноќ до 10:30 часот утрово на граничниот премин Табановце влегле над 1 700 и излегле над 2 600 граѓани, покажуваат податоците на Министерството за внатрешни работи.

- Од полноќ до 10: 30 часот влез во државата оствариле 715 македонски и 1 080 странски државјани, соопшти МВР.

Во истиот период, како што информираат, излегле над 2.000 македонски и над 500 странски државјани.

- Излез од Република Северна Македонија оствариле 2 114 македонски и 572 странски државјани, стои во соопштението. ам/лв/


Фото: МИА

Остани поврзан