• понеделник, 26 февруари 2024

Без вода дел од корисниците на улиците „Леринска“ и „Ловќенска“

Без вода дел од корисниците на улиците „Леринска“ и „Ловќенска“

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Дел од корисниците од улиците „Леринска“ и „Ловќенска“ ќе немаат вода од 9 часот, соопшти ЈП Водовод и канализација - Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето е  поради изведување водоводен приклучок од ф 100-мм на ул. „Леринска“ бр.41 во населба Козле и ќе трае до завршување на зафатот. хс/са/

Фото: МИА архива 

 

Остани поврзан