• понеделник, 11 декември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 септември 2023

Мадрид - Митинг на главната шпанска десничарска Народна партија против законот за амнестија што го бараа каталонските сепаратисти.

Атина - Втор круг од изборот на претседател на главната грчка опозициска партија, левичарската Сириза, по оставката на Алексис Ципрас.

 

Остани поврзан