• вторник, 28 ноември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 ноември 2023

Белград - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во посета на Србија.

Берлин - Претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ во посета на Берлин, каде ќе се сретне со германскиот колега Франк-Валтер Штајнмајер.

Стразбур - Европска комисија ќе дебатира за буџетите на земјите-членки на ЕУ и за заштита на шумите.

Лондон - Претседателот на Јужна Кореја, Сук Јеол во дводневна посета на Велика Британија.

Остани поврзан