• сабота, 13 април 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 февруари 2024

Дубаи - Во Обединети Арапски емирати почнува тридневниот Самит на светската влада 2024.

Берлин - Средба на германскиот канцелар Олаф Шолц со полскиот премиер Доналд Туск.

Вашингтон - Средба на американскиот претседател Џо Бајден со кралот на Јордан, Абдулах Втори.

Ватикан - Претседателот на Аргентина, Хавиер Милеј во Ватикан ќе се сретне со папата Франциск.

Остани поврзан