• понеделник, 11 декември 2023

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

23 Септември 2023

Марсеј – Францускиот претседател Емануел Макрон ќе разговара со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, кој присуствува на состанокот на медитеранските бискупи.

Париз – Марш на обединување против полициското насилство на покана на невладини организации, синдикати и политички партии во Франција.

Лондон – Собир за повторно влегување на Велика Британија во Европската Унија.

Остани поврзан