• четврток, 11 јули 2024

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Загреб, 11 јуни 2024 (МИА) – Маж се полеа со бензин и се запали утрово пред зградата на хрватската Влада во Загреб, јавија хрватските медиуми

Состојбата на повредениот засега се уште не е позната.

Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен. зш/

Остани поврзан