• четврток, 13 јуни 2024

Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

Каракас, 20 март 2024 (МИА) - Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изрази сочувство до Иран и неговиот врховен лидер Али Хамнеи, велејќи дека Ебрахим Раиси е „безусловен пријател“ на Венецуела.

„Топла прегратка од Боливарската Република Венецуела. Ти, Иран, си пример за достоинство, морал и отпор“, напиша Мадуро во објавата на социјалните мрежи. паг/

Фото: МИА архиваОстани поврзан