• четврток, 22 февруари 2024

Катар соопшти дека од израелските затвори ослободени се 39 Палестинци

Катар соопшти дека од израелските затвори ослободени се 39 Палестинци

Доха, 24 ноември 2023 (МИА) – Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Катар, Мајед ал-Ансари изјави дека Израел во согласност со Договорот за прекин на огнот ослободи 39 Палестинки и малолетни лица.

Го потврдуваме ослободувањето на 39 жени и деца од израелските затвори како имплементација на обврските на првиот ден од Договорот, посочи Ал-Ансари. ми/

фото: Икс

Остани поврзан