• вторник, 20 февруари 2024

Израелски безбедносен извор вели дека 13 заложници им се предадени на израелските сили

Израелски безбедносен извор вели дека 13 заложници им се предадени на израелските сили

Тел Авив, 24 ноември 2023 (МИА) - Израелски безбедносен извор денеска изјави дека 13 израелски заложници кои биле во Појасот Газа се предадени на израелски безбедносни служби. 

-Тринаесетте израелски заложници сега се кај израелските безбедносни служби (Шин Бет), откако беа ослободени на првиот ден од четиридневното примирје во Појасот Газа, изјави извор од израелските безбедносни служби. мс/

фото: МИА архива

Остани поврзан