• петок, 19 април 2024

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 11 часот во југозападниот дел од државата. 

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот на земјотресот е на 119 километри југозападно од Скопје, односно во соседна Албанија. бак/

Фото: МИА архива

 

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан