• четврток, 18 јули 2024

За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

Мадрид, 9 јуни 2024 (МИА) – За фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман се заинтересирани клубови од англиската Премиер лигата и американската МЛС.

Според „Football Espana“, договорот на 33-годишниот играч предвидува ослободителна клаузула од 15 милиони евра. 

Сепак, неизвесно е дали Гризман ќе има нова клупска средина, бидејќи не сака да го напушти Атлетико.

Договорот на Французинот со мадридскиот клуб е до летото 2026 година. 

Во сезоната 2023/24, Гризман одигра 47 натпревари во сите натпреварувања, постигна 24 гола и беше творец на осум асистенции. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан