• понеделник, 15 април 2024

Во Скопје казни за 209 возачи 

Во Скопје казни за 209 возачи 

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден во контролите во областа на сообраќајот на територија на Град Скопје изречени се вкупно 209 мерки, соопштија денеска од МВР.

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 24 санкции, 19 мерки се за возење без возачка дозвола, 11 за користење мобилен телефон при управување, осум мерки за некористење на сигурносен појас...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. цр/дма/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан