• петок, 17 мај 2024

Во Белград оштетени три автомобили од екслозија на бомба

Во Белград оштетени три автомобили од екслозија на бомба

Белград, 3 јуни 2023 (МИА) - Три автомобили се оштетени утрово при фрлена бомба во белградската општина Звездара, а според првичните информации нема повредени, јави Бета.

Бомбата била фрлена од непознато лице од возило во движење.

Полицијата врши увид на лице место, по што ќе се знаат повеќе информации. зш/

Остани поврзан