• вторник, 28 ноември 2023

Без вода Спортската сала „Борис Трајковски“ и околните објекти

Без вода Спортската сала „Борис Трајковски“ и околните објекти

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - Без вода денеска од 9:00 часот ќе бидат корисниците во близина на Спортската сала „Борис Трајковски“ и околните објекти.

Како што информира Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје, прекинот е поради  уличен дефект ф-150 мм на бул. „Илинден“ во близина на спортската сала „Борис Трајковски“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности.фф/мд/

Фото: МИА Архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан