• среда, 10 јули 2024

Без вода поголем дел од населбата Драчево

Без вода поголем дел од населбата Драчево

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје известува дека денеска, од 10:00 часот, без вода ќе бидат поголем дел од населба Драчево, односно околните улици.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради дефект на затворач од 200 мм на улицата „Иван Хаџи Николов“ 69 (крстосница со Методија Патчев).

Корисниците ќе бидат без вода со санација на дефектот. ир/дма

 

Фото: МИА архива

 

Остани поврзан