• понеделник, 13 мај 2024

Алкараз се повлече од турнирот во Монте Карло

Алкараз се повлече од турнирот во Монте Карло

 

Монте Карло, 9 април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз денеска објави дека се повлекува од Мастерсот во Монте Карло поради повреда на мускулот на десната подлактница.

„Тренирав во Монте Карло и се обидував до последен момент да се заздравам, но тоа не беше можно и морав да се повлечам“, напиша Алкараз на социјалната мрежа Икс.

Алкараз во второто коло требаше да игра против Канаѓанецот Феликс Огер-Алиасим.

Шпанецот поради повреда го пропушти и минатогодишниот Мастерс во Монте Карло. ег ФОТО: Икс

Остани поврзан