• сабота, 15 јуни 2024

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Минхен, 15 мај 2024 (МИА) - Продолжуваат обидите на управата на Баерн Минхен да го задржи Томас Тухел за тренер на тимот.

Пред неколку месеци беше одлучено стручњакот да си замине на крајот на сезоната, но откако клубот „запна“ во преговорите со неколку таргетирани тренери, се пресели на опција како онаа во Барселона, каде Чави беше убеден да продолжи.

Во врска со ова, денеска во канцелариите на Баерн пристигна агентот на Тухел, Олаф Мајнкинг. Таму се запознал со директорите Кристоф Фројнд, Макс Еберле и Јан-Кристијан Дрисен. Остави впечаток дека не се кријат и дури ги фотографирал фотограф на „Билд“.

Се разбира дека тренерот нема да се согласи на краткорочен договор и ќе го задржи секој нов договор по 2025 година.

Тухел го презеде Баерн пред 14 месеци, но нема освоено ниту еден трофеј оваа сезона. дс

Фото: Архива

Остани поврзан