• четврток, 30 мај 2024
Баерн го назначи Компани за нов тренер

Баерн го назначи Компани за нов тренер

Минхен, 29 мај 2024 (МИА) – Најтрофејниот германски фудбалски клуб Баерн Минхен денеска го назна...

Милер за Компани: Баерн и јас можеме да гледаме на иднината со самодоверба

Милер за Компани: Баерн и јас можеме да гледаме на иднината со самодоверба

Минхен, 28 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Баерн, Томас Милер го сподели своето мислење...

За последните тројца тренери Баерн потроши 62,5 милиони евра

За последните тројца тренери Баерн потроши 62,5 милиони евра

Минхен, 27 мај 2024 (МИА) - Томас Тухел ја заврши својата мисија во Баерн Минхен. Според постигнатиот договор со рако...

Тухел: Не се договоривме со Баерн, ова е мојата последна прес-конференција овде

Тухел: Не се договоривме со Баерн, ова е мојата последна прес-конференција овде

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел денеска и официјално соопшти дека...

Баерн ќе се обиде да го привлече Бруно Фернандеш доколку Тухел остане

Баерн ќе се обиде да го привлече Бруно Фернандеш доколку Тухел остане

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Баерн Минхен е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер Јун...

Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Мадрид, 16 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид повеќе не е заинтересиран за левиот бек на Баерн Минхен, Алф...

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Агентот на Тухел денеска ја посети канцеларијата на Баерн

Минхен, 15 мај 2024 (МИА) - Продолжуваат обидите на управата на Баерн Минхен да го задржи Томас Тухе...

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен објави денеска заминување на н...

Кејн би можел да го пропушти последниот натпревар на Баерн сезонава поради проблем со грбот

Кејн би можел да го пропушти последниот натпревар на Баерн сезонава поради проблем со грбот

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Поради проблеми со грбот, напаѓачот на Баерн Минхен, Хари Кејнм беше зам...

Гнабри неизвесен за ЕУРО2024 поради повреда на тетивата

Гнабри неизвесен за ЕУРО2024 поради повреда на тетивата

Минхен, 10 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на минхенски Баерн и на германската репрезентација, Серж Г...

Винисиус: Сплотеноста е клучот за успехот на Реал

Винисиус: Сплотеноста е клучот за успехот на Реал

  Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Бразилскиот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус, по синоќешни...

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти во Лигата...

Реал ќе биде крунисан на 14 мај

Реал ќе биде крунисан на 14 мај

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид ќе го добие шампионскиот пехар во Ла Лига по д...

Реал и Баерн вечерва одлучуваат за вториот финалист во ЛШ.

Реал и Баерн вечерва одлучуваат за вториот финалист во ЛШ.

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Противникот на Борусија Дортмунд во финалето на Лигата на...

Лопетеги ќе го преземе Вест Хем, Баерн беше заинтересиран за тренерот

Лопетеги ќе го преземе Вест Хем, Баерн беше заинтересиран за тренерот

Лондон, 6 мај 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски стручњак Хулен Лопетеги ќе го преземе Вест Хем....

Image

Остани поврзан