• e hënë, 15 korrik 2024
Qyteti i Shkupit: Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së  më shumë se dy vjet nuk votojnë për furnizimin e autobusëve të rinj për transportin publik

Qyteti i Shkupit: Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së më shumë se dy vjet nuk votojnë për furnizimin e autobusëve të rinj për transportin publik

Shkup, 9 korrik 2024 (MIA) - Qyteti i Shkupit informon se Propozim-vend...

VMRO- DPMNE për intervistën e Agelerit: Nuk është mirë të komentojmë deklaratat e partnerit tonë strategjik, që në fillim treguam se cili do të jetë fokusi ynë

VMRO- DPMNE për intervistën e Agelerit: Nuk është mirë të komentojmë deklaratat e partnerit tonë strategjik, që në fillim treguam se cili do të jetë f...

Shkup, 30 qershor 2024 (MIA) - Nuk është e udhës nga ana jonë të komentojmë deklaratat e partnerit t...

Miteva për zgjedhjet në LSDM: Pas Zaevit, Zaevi!

Miteva për zgjedhjet në LSDM: Pas Zaevit, Zaevi!

Shkup, 30 qershor 2024 (MIA) – LSDM ka qenë parti që dikur mburrej se kishte mbi 100.000 anëtarë, nd...

Aleksandar Nikollovski - zëvendëskryeministër dhe ministër i Transportit dhe Lidhjeve

Aleksandar Nikollovski - zëvendëskryeministër dhe ministër i Transportit dhe Lidhjeve

Shkup, 23 qershor 2024 (MIA) - Aleksandar Nikolloski, zëvendëskryeministër dhe ministër i Transporti...

Nikolloski: Autostrada Ohër - Kërçovë, rruga eksprese Gradsko - Prilep dhe penda Otinjë janë projektet në të cilat do të përkushtohem fillimisht

Nikolloski: Autostrada Ohër - Kërçovë, rruga eksprese Gradsko - Prilep dhe penda Otinjë janë projektet në të cilat do të përkushtohem fillimisht

Shkup, 20 qershor 2024 (MIA) - Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së dhe propozim për ministër të Transportit,...

Së pari votimi i Qeverisë së re, pastaj konsultime për ndryshime në Ligjin për vetëqeverisje lokale, paralajmëron Mickoski

Së pari votimi i Qeverisë së re, pastaj konsultime për ndryshime në Ligjin për vetëqeverisje lokale, paralajmëron Mickoski

Shkup, 19 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar Hristijan Mickoski sot deklaroi...

Mickoski me delegacionin partiak në takim me Stefani Rust të NDI-së

Mickoski me delegacionin partiak në takim me Stefani Rust të NDI-së

Shkup, 18 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski, së bashku me koordinatorë...

Mickoski: Për konsensus për çështjet me rëndësi kombëtare i shtrij dorën LSDM-së dhe të gjitha partive tjera politike

Mickoski: Për konsensus për çështjet me rëndësi kombëtare i shtrij dorën LSDM-së dhe të gjitha partive tjera politike

Shkup, 18 qershor 2024 (MIA) - Pasi të konsolidohen dhe të përfundojnë zhvillimet e brendshme, jam n...

Do të punoj për bashkim kombëtar maqedonas, porositi mandatari Mickoski

Do të punoj për bashkim kombëtar maqedonas, porositi mandatari Mickoski

Veles, 17 qershor 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar për formimin e Qeverisë, Hristija...

Mickoski: Anëtarësimi në BE dhe marrëdhëniet e mira me partnerët tanë strategjikë do të jenë qëllimet tona

Mickoski: Anëtarësimi në BE dhe marrëdhëniet e mira me partnerët tanë strategjikë do të jenë qëllimet tona

Veles, 17 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, deklaroi se do të luftoj...

Mickoski: VMRO-DPMNE mbetet parti e popullit, do të punoj në ndërtimin e qëndrimeve të vetme për çështjet strategjike

Mickoski: VMRO-DPMNE mbetet parti e popullit, do të punoj në ndërtimin e qëndrimeve të vetme për çështjet strategjike

Veles, 17 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatari për formimin e qeverisë së re...

Fjalim i Mickoskit në solemnitetin

Fjalim i Mickoskit në solemnitetin "34 vite VMRO-DPMNE, 131 vite VMRO, premtim, liri, ardhmëri, vazhdojmë"

Veles, 17 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski do të flasë gjatë so...

VMRO-DPMNE organizon solemnitet me rastin e 34 viteve të formimit

VMRO-DPMNE organizon solemnitet me rastin e 34 viteve të formimit

Shkup, 17 qershor 2024 (MIA) - VMRO-DPMNE sot do të mbajë solemnitet "34 vite VMRO-DPMNE, 131 v...

Qeveria e re deri më 20 qershor, bëhen të ditur disa nga emrat e ministrave

Qeveria e re deri më 20 qershor, bëhen të ditur disa nga emrat e ministrave

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Qeveria e re mes VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit VLEN dhe ZNAM pritet t...

Fronti Europian dhe VMRO DPMNE mbrëmë u takuan për Ligjin për organizimin e ministrive dhe dialogun e përbashkët

Fronti Europian dhe VMRO DPMNE mbrëmë u takuan për Ligjin për organizimin e ministrive dhe dialogun e përbashkët

Shkup, 8 qershor 2024 (MIA) - Mbrëmë është mbajtur një takim mes përfaqësuesve të grupeve parlamenta...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR