• e enjte, 25 korrik 2024
Zelenski: Ukraina do të kërkojë mbledhje të Këshillit të Sigurimit të KB-së për shkak të sulmeve ruse

Zelenski: Ukraina do të kërkojë mbledhje të Këshillit të Sigurimit të KB-së për shkak të sulmeve ruse

Varshavë, 8 korrik 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski  sot deklaroi se Ukraina...

Zelenski uroi laburistët dhe Starmerin për fitoren në zgjedhjet në Britani të Madhe

Zelenski uroi laburistët dhe Starmerin për fitoren në zgjedhjet në Britani të Madhe

 Kiev, 5 korrik 2024 (MIA)  - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka uruar sot Partinë...

Zelenski në Parlamentin francez: Evropa tashmë nuk është kontinent i paqes

Zelenski në Parlamentin francez: Evropa tashmë nuk është kontinent i paqes

Paris, 7 qershor 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski sot deklaroi se "Evropa t...

Zelenski nënshkroi marrëveshje sigurie me Suedinë: Vetëm së bashku mund të ndalojmë çmendurinë nga Moska

Zelenski nënshkroi marrëveshje sigurie me Suedinë: Vetëm së bashku mund të ndalojmë çmendurinë nga Moska

 Stokholm, 31 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski nënshkroi sot marrëveshje...

Presidenti ukrainas Zelenski nesër do ta vizitojë Portugalinë

Presidenti ukrainas Zelenski nesër do ta vizitojë Portugalinë

 Kiev, 27 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski nesër do të mbërrijë në Lisbo...

Zelenski ia uron fitoren Siljanovska-Davkovës

Zelenski ia uron fitoren Siljanovska-Davkovës

 Shkup, 10 maj 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski ka uruar fitoren për preside...

Zelenski nënshkroi Ligjin e ri për Mobilizim

Zelenski nënshkroi Ligjin e ri për Mobilizim

Kiev, 16 prill 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski nënshkroi sot ligjin e ri që ndry...

Zelenski: Rusia po përpiqet t'i dëbojë njerëzit nga Harkovi dhe nga rajoni

Zelenski: Rusia po përpiqet t'i dëbojë njerëzit nga Harkovi dhe nga rajoni

Kiev, 9 prill 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski, duke iu drejtuar ukrainasve theks...

Paralajmërimi më serioz i Zelenskit deri më tani: Do të detyrohemi të tërhiqemi

Paralajmërimi më serioz i Zelenskit deri më tani: Do të detyrohemi të tërhiqemi

 Kiev, 30 mars 2024 (MIA)  - Forcat ukrainase do të duhet t'i lëshojnë më shumë territor R...

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Kiev, 28 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski në një intervistë për televizionin...

Zelenski: Putin i konsideron të gjithë terroristë përveç vetes së tij

Zelenski: Putin i konsideron të gjithë terroristë përveç vetes së tij

Kiev, 26 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski hodhi poshtë sërish akuzat e presi...

Zelenski: Putini është lider i pavlerë

Zelenski: Putini është lider i pavlerë

Kiev, 24 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski e quajti Vlladimir Putinin l...

Zelenski: Situata në fushëbetejë është shumë më e mirë, i ndalëm rusët

Zelenski: Situata në fushëbetejë është shumë më e mirë, i ndalëm rusët

Kiev, 12 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se situata në fushën e be...

Zelenski: Ukrainës nuk i duhet armata franceze, fëmijët tuaj nuk do të vdesin tek ne

Zelenski: Ukrainës nuk i duhet armata franceze, fëmijët tuaj nuk do të vdesin tek ne

Paris, 12 mars 2024 (MIA) - Kievit nuk i duhet prania e personelit ushtarak francez, deklaroi presid...

Micotakis: Derisa ishim me Zelenskin në portin në Odesa dëgjuam sirena, por edhe një shpërthim të madh teksa hipëm në makina

Micotakis: Derisa ishim me Zelenskin në portin në Odesa dëgjuam sirena, por edhe një shpërthim të madh teksa hipëm në makina

Athinë, 6 mars 2024 (MIA) - Ishim në portin në Odesa, presidenti Zelenski dhe anëtarët e kabinetit t...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR