• e shtunë, 20 korrik 2024

Në Shkup sot në mëngjes reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima

Në Shkup sot në mëngjes reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima

Shkup, 14 qershor 2024 (MIA) - Në orët e hershme të mëngjesit territori i Shkupit është përfshirë nga një masë e paqëndrueshme vranësirash, e përcjellë me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe me paraqitje të mundshme të breshërit. Reshje më intensive ka pasur në rrezën e kodrave të Malit të Zi të Shkupit, informoi sot Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK).

QMK-ja thekson se edhe lugina e Kumanovës është e prekur nga një masë e paqëndrueshme vranësish e përcjellë me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe breshër dhe për momentin një masë e paqëndrueshme ajrore po lëviz në drejtim të qyteteve Berovë dhe Pehçevë. Parashikohet që Berova dhe Pehçeva të preken nga një masë vranësore e paqëndrueshme e përcjellë me reshje të dendura shiu, bubullima dhe breshër. ls/

Foto: Arkivi i MIA-s 

 

 

QËNDRONI TË LIDHUR