• e enjte, 25 korrik 2024
Shpëtohen katër shtetas të Kosovës të bllokuar në borë në Galiçicë

Shpëtohen katër shtetas të Kosovës të bllokuar në borë në Galiçicë

Shkup, 4 mars 2023 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme pasdite kumtoi se janë shpëtuar katër sht...

Abazoviq: Qeveria dhe Këshilli për Siguri Kombëtare i Malit të Zi do të diskutojnë sigurinë e institucioneve

Abazoviq: Qeveria dhe Këshilli për Siguri Kombëtare i Malit të Zi do të diskutojnë sigurinë e institucioneve

Podgoricë, 4 mars 2023 (MIA) - Kryeministri i Malit të Zi në mandat teknik Dritan Abazoviq ka njoftu...

Së paku 18 të vdekur  dhe 40 lënduar në zjarrin në një deponi për karburante në Xhakartë,  në kërkim 16 persona

Së paku 18 të vdekur dhe 40 lënduar në zjarrin në një deponi për karburante në Xhakartë, në kërkim 16 persona

Xhakartë, 4 mars 2023 (MIA) - Ekipet indoneziane të shpëtimit dhe zjarrfikësit janë në kërim të 16 p...

Fon der Lajen: Rusia dhe udhëheqësia e saj duhet të përgjigjen për krimet në Ukrainë

Fon der Lajen: Rusia dhe udhëheqësia e saj duhet të përgjigjen për krimet në Ukrainë

Bruksel, 4 mars 2023 (MIA) -  Federata ruse dhe udhëheqësia e saj duhet të përgjigjen për krime...

Tifozë të shumtë të Lacios arrestohen në Napoli

Tifozë të shumtë të Lacios arrestohen në Napoli

Napoli, 4 mars 2023 (MIA) – Tifozët e Lacios sërish kanë s...

Mickoski:  Është e dyshimtë se pse nuk ka prodhim të energjisë së lirë elektrike në Osllomej dhe Manastir , por prodhohet në TEC Negotinë në mazut

Mickoski: Është e dyshimtë se pse nuk ka prodhim të energjisë së lirë elektrike në Osllomej dhe Manastir , por prodhohet në TEC Negotinë në mazut

Sveti Nikollë 4 mars 2023 (MIA) - Vitin e kaluar SHA EMV ish-ELEM-it, shteti ia transfe...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/4 mars/2023/ Shkup - Gjatë dy muajve të parë të vitit, në vend janë n...

Bajden dhe Sholc premtojnë mbështetje të vazhdueshme për Ukrainën

Bajden dhe Sholc premtojnë mbështetje të vazhdueshme për Ukrainën

Uashington, 4 mars 2023 (MIA) - Presidenti amerikan, Xho Bajden dhe kancelari gjerman, Olaf Sholc e...

Pragu minimal i investimeve IPARD po rritet, për prodhuesit e vegjël  mbështetje përmes programeve kombëtare

Pragu minimal i investimeve IPARD po rritet, për prodhuesit e vegjël mbështetje përmes programeve kombëtare

Reshje të borës në Kodrën e Diellit, Mavrovë dhe Strazhë,  nuk paraqesin pengesë për zhvillimin e komunikacionit

Reshje të borës në Kodrën e Diellit, Mavrovë dhe Strazhë, nuk paraqesin pengesë për zhvillimin e komunikacionit

Shkup, 4 mars 2023 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të...

Gjatë 24 orëve të kaluara janë prodhuar 15.798 megavat orë energji elektrike

Gjatë 24 orëve të kaluara janë prodhuar 15.798 megavat orë energji elektrike

Shkup, 4 mars 2023 (MIA) - SHA EMV dje i prodhoi 15.798 megavat orë energji elektrike, kumtoi Qeve...

Grosi: Po vijojnë bisedime të rëndësishme të ANEB-it me Iranin dhe kemi pritshmëri të mëdha

Grosi: Po vijojnë bisedime të rëndësishme të ANEB-it me Iranin dhe kemi pritshmëri të mëdha

Teheran, 4 mars 2023 (MIA) - Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore të KB-së (ANEB),...

Një seri tërmetesh me intensitet prej mbi 4 ballë janë regjistruar në Turqinë Juglindore

Një seri tërmetesh me intensitet prej mbi 4 ballë janë regjistruar në Turqinë Juglindore

Antakia, 4 mars 2023 (MIA) - Tërmete me interval prej mbi 4 ballësh sipas Rihterit sot janë regjistr...

Osmani: Konsensusi mbipartiak për ndryshimet kushtetuese e ka shtruar rrugën e marrëdhënieve evropiane midis Shkupit dhe Sofjes

Osmani: Konsensusi mbipartiak për ndryshimet kushtetuese e ka shtruar rrugën e marrëdhënieve evropiane midis Shkupit dhe Sofjes

Shkup, 4 mars 2023 (MIA) - Futja e pakicës bullgare në Kushtetutë, gjegjësisht ndryshimi i këtij akt...

I arrestuari për fatkeqësinë hekurudhore në Greqi so do të dalë para gjykatësit hetues

I arrestuari për fatkeqësinë hekurudhore në Greqi so do të dalë para gjykatësit hetues

Image

QËNDRONI TË LIDHUR