• понеделник, 20 мај 2024
Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - До среда ќе се задржи нестабилно време, претежно во попладневните часови...

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка,  најстудено утрово во Крушево

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка, најстудено утрово во Крушево

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Крива Паланка, осум литри...

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, осо...

Променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно...

Променливо облачно и сончево,  попладне услови за дожд и грмежи

Променливо облачно и сончево, попладне услови за дожд и грмежи

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) -  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Поп...

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди....

Утре посвежо со повремени врнежи од дожд

Утре посвежо со повремени врнежи од дожд

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од...

Променливо облачно, попладне и вечер на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно, попладне и вечер на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно,...

ОЕЦД ја зголеми прогнозата за светскиот раст за 2024 година

ОЕЦД ја зголеми прогнозата за светскиот раст за 2024 година

Париз, 2 мај 2024 (МИА) - Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) денеска ги зголеми п...

Следува период на променливо време со повремени локални врнежи од дожд

Следува период на променливо време со повремени локални врнежи од дожд

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Следува период на променливо облачно врем...

Утрото постудено, преку денот сончево со умерена облачност

Утрото постудено, преку денот сончево со умерена облачност

Скопје, 26 април 2024 (МИА)  - Времето денеска претпладне ќе биде...

Утре и во сабота дожд, потоа стабилизирање на времето

Утре и во сабота дожд, потоа стабилизирање на времето

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Во планинските подрачја утре ќе има кратк...

Објавена долгорочната прогноза за летото: Топлиот циклус забрзано опаѓа, доаѓа ладниот

Објавена долгорочната прогноза за летото: Топлиот циклус забрзано опаѓа, доаѓа ладниот

Брисел, 24 април 2024 (МИА) - Ажурираната прогноза за летото 2024 година покажува динамичен летен ат...

На Попова Шапка утрово најстудено и најголемо количество врнежи, времето денеска променливо облачно и потопло

На Попова Шапка утрово најстудено и најголемо количество врнежи, времето денеска променливо облачно и потопло

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Најниска температура, 0 степени, утрово е измерена на Попова Шапка, ка...

До четврток облачно со дожд, од петок стабилизирање на времето

До четврток облачно со дожд, од петок стабилизирање на времето

Скопје, 23 април 2024 (МИА) -  Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со...

Image

Остани поврзан