• вторник, 18 јуни 2024
Орбан разговараше со Мелони и Моравјецки во пресрет на состанокот на лидерите на ЕУ

Орбан разговараше со Мелони и Моравјецки во пресрет на состанокот на лидерите на ЕУ

Брисел, 17 јуни 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска се сретна со италијанската прем...

Орбан: Унгарија нема да учествува во можни операции на НАТО во Украина

Орбан: Унгарија нема да учествува во можни операции на НАТО во Украина

Будимпешта, 6 јуни 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека Будимпешта нема...

Орбан: Мора да спречиме Европа да влезе во војна со Русија

Орбан: Мора да спречиме Европа да влезе во војна со Русија

Будимпешта, 1 јуни 2024 (МИА)  - Унгарија сака да ја спречи Европа да влезе во војна со Русија,...

Орбан: НАТО наместо да нè штити не вовлекува во светска војна

Орбан: НАТО наместо да нè штити не вовлекува во светска војна

Будимпешта, 31 мај 2024 (МИА) – Намерата на НАТО да покаже поголема емпатија кон Украина во конфликт...

Орбан: Унгарија ќе се обиде да не биде дел од операциите на НАТО насочени кон поддршка на Украина

Орбан: Унгарија ќе се обиде да не биде дел од операциите на НАТО насочени кон поддршка на Украина

Будимпешта, 24 мај 2024 (МИА) - Унгарија ќе настојува да не учествува во операциите на НАТО чија цел...

Орбан честита на изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска-Давкова

Орбан честита на изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска-Давкова

Будимпешта, 9 мај 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан упати честитки за изборната победа на...

Трамп e подготвен да го обнови конзервативниот сојуз со Орбан

Трамп e подготвен да го обнови конзервативниот сојуз со Орбан

Будимпешта, 26 април 2024 (МИА) - Поранешниот американски претседател и републикански претседателски...

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Будимпешта, 19 април 2024 (МИА) - Западот е на чекор од испраќање војници во Украина и денеска во Бр...

Орбан: Пактот за миграција е уште еден клинец во ковчегот на Европската унија

Орбан: Пактот за миграција е уште еден клинец во ковчегот на Европската унија

Будимпешта, 11 април 2024 (МИА) – Пактот за миграција е уште еден клинец во ковчегот на Европската У...

Десетици илјади луѓе протестираа во Будимпешта против Орбан

Десетици илјади луѓе протестираа во Будимпешта против Орбан

Будимпешта, 6 април 2024 (МИА) - Десетици илјади луѓе протестираа денеска против владата на Виктор О...

Орбан пристигна во Сараево, по што ќе замине во Бања Лука, каде Додик ќе го одликува

Орбан пристигна во Сараево, по што ќе замине во Бања Лука, каде Додик ќе го одликува

Бања Лука, 4 април 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска пристигна во Сараево, каде ш...

Додик планира „економска унија“ со Орбан и Вучиќ

Додик планира „економска унија“ со Орбан и Вучиќ

Бања Лука, 3 април 2024 (МИА) - Лидерот на Република Српска, Милорад Додик, денеска изјави дека е го...

Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

Сараево, 2 април 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер, Виктор Орбан в четврток, на 4 април, ќе пристигне...

Протест против Орбан заради објавена снимка на негов соработник за примање мито

Протест против Орбан заради објавена снимка на негов соработник за примање мито

Будимпешта, 27 март 2024 (МИА) - Илјадници луѓе протестираа вчера во Будимпешта во близина на Парлам...

Болсонаро бил во унгарската амбасада во Бразилија откако му бил одземен пасошот

Болсонаро бил во унгарската амбасада во Бразилија откако му бил одземен пасошот

Бразилија, 26 март 2024 (МИА) – Поранешниот бразилски екстремно десничарски претседател Жаир Болсона...

Image

Остани поврзан