• вторник, 28 мај 2024
Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Рим, 14 мај 2024 (МИА) – Италијанските фудбалски гиганти Интер, Јувентус и Наполи покажуваат гол...

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Неапол, 11 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да го задржи иг...

Де Лаурентис: Не разбирав фудбал, но земав некои од најважните играчи во историјата на Наполи

Де Лаурентис: Не разбирав фудбал, но земав некои од најважните играчи во историјата на Наполи

Неапол, 2 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис уште еднаш се истакна себес...

Конте седнува на клупата на Наполи

Конте седнува на клупата на Наполи

  Рим, 27 април 20204 (МИА) – Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Ита...

Наполи преговара со тренерот на Фиорентина

Наполи преговара со тренерот на Фиорентина

Фиренца, 6 април 2024 (МИА) - Тренерот на Фиорентина, Винченцо Италијано е во преговори со Наполи, с...

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Неапол, 2 април 2024 (МИА) - Наполи е подготвен да му понуди на Антонио Конте договор со плата од ос...

Калцона: Имаме сè помалку шанси да влеземе во Лигата на шампионите

Калцона: Имаме сè помалку шанси да влеземе во Лигата на шампионите

Неапол, 31 март 2024 (МИА) - Тренерот на Наполи, Франческо Калцона, го коментираше поразот од Аталан...

Наполи сака да го задржи во тимот Кварацхелија до 2029 година

Наполи сака да го задржи во тимот Кварацхелија до 2029 година

Неапол, 28 март 2024 (МИА) – Грузискиот репрезентативец во Наполи, Квича Кварацхелија може да потпиш...

Осимен сака да го напушти Наполи и да премине во Челзи

Осимен сака да го напушти Наполи и да премине во Челзи

Рим, 25 март 2025 (МИА) - Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен има намера да го напушти италијанскиот...

Чави: Добивме многу незаслужени критики, подготвени сме да се натпреваруваме во Европа

Чави: Добивме многу незаслужени критики, подготвени сме да се натпреваруваме во Европа

Барселона, 13 март 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез беше пресреќен поради победата...

Калцона задоволен од играта на Наполи по ремито со Торино

Калцона задоволен од играта на Наполи по ремито со Торино

Неапол, 9 март 2024 (МИА) - Тренерот на Наполи, Франческо Калцона, нема забелешки за неговите фудбал...

Калцона: Наполи е на вистинскиот пат

Калцона: Наполи е на вистинскиот пат

Неапол, 4 март 2024 (МИА) – Тренерот на Напооли, Франческо Калцона по победата над Јувентус со 2:1 с...

Пиоли фаворит за тренерското место во Наполи

Пиоли фаворит за тренерското место во Наполи

Неапол, 28 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е фаворит на претседателот на Напо...

Осимен сака да се пресели во Челзи, а не во ПСЖ, Наполи за напаѓачот ќе бара 130 милиони евра

Осимен сака да се пресели во Челзи, а не во ПСЖ, Наполи за напаѓачот ќе бара 130 милиони евра

Неапол, 25 февруари 2024 (МИА) - Виктор Осимен одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата. Сп...

Чави пред мечот со Наполи: Шансите се 50-50, на вас оставам да одлучите кој е фаворит

Чави пред мечот со Наполи: Шансите се 50-50, на вас оставам да одлучите кој е фаворит

Неапол, 20 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, верува дека шансите против На...

Image

Остани поврзан