• понеделник, 20 мај 2024
Баер закажа прослава за 26 мај

Баер закажа прослава за 26 мај

  Леверкузен, 6 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски шампион Баер Леверкузен заедно с...

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Де Роси за пресметката со Баер: Има од што да се плашиме, но Рома верува во успех

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле де Роси, ги искажа своите очекувања за првиот меч...

Гасперини: Сега Лигата на Европа е приоритетна цел за Аталанта

Гасперини: Сега Лигата на Европа е приоритетна цел за Аталанта

Бергамо, 29 април 2024 (МИА) - Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини не се откажува од обезбедув...

Гасперини: Испишавме историја во Ливерпул

Гасперини: Испишавме историја во Ливерпул

  Ливерпул, 12 април 2024 (МИА) – Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, ја нарече и...

Лига Европа: Италијанска пресметка во четвртфиналето, Ливерпул ќе патува на Апенините

Лига Европа: Италијанска пресметка во четвртфиналето, Ливерпул ќе патува на Апенините

Нион, 15 март 2024 (МИА) - Денешната ждрепка во Лига Европа понуди неколку интересни четвртфинални п...

Алонсо: Не се плашам од нашиот прв пораз, поважна е реакцијата по него

Алонсо: Не се плашам од нашиот прв пораз, поважна е реакцијата по него

Карабак, 8 март 2024 (МИА) -Лидерот во Бундеслигата, Баер Леверкузен беше на неколку минути до заврш...

Клоп го критикуваше својот тим по победата од 5:1 над Спарта 

Клоп го критикуваше својот тим по победата од 5:1 над Спарта 

Прага, 8 март 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, имаше резерви за настапот на неговата...

Лига Европа: Ливерпул и Рома пред четвртфинале

Лига Европа: Ливерпул и Рома пред четвртфинале

  Рим, 7 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Рома и Ливерпул забележаа вечерва високи побе...

Навивачи на Брајтон избодени и ограбени во Рим

Навивачи на Брајтон избодени и ограбени во Рим

  Рим, 7 март 2024 (МИА) – Двајца навивачи на англискиот фудбалски прволигаш Брајтон се...

Ждрепка за осминафиналето во ЛЕ: Милан го избегна Леверкузен, Рома оди на Брајтон

Ждрепка за осминафиналето во ЛЕ: Милан го избегна Леверкузен, Рома оди на Брајтон

Нион, 23 февруари 2024 (МИА) - Во просториите на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за осминафиналето в...

Де Роси: Победивме на типичен начин - предизвикувајќи срцев удар

Де Роси: Победивме на типичен начин - предизвикувајќи срцев удар

Рим, 23 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси беше воодушевен од победата над Феен...

Пиоли по поразот од Рен: Важно е дека се квалификувавме во следната фаза

Пиоли по поразот од Рен: Важно е дека се квалификувавме во следната фаза

Рен, 23 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли имаше одредени критики за своите игра...

Плејоф жрепка во Лига Европа, Феенорд против Рома, Милан против Рен

Плејоф жрепка во Лига Европа, Феенорд против Рома, Милан против Рен

Нион, 18 декември 2023 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) попладнево со жрепка во седишт...

Ди Марија: Само два пати играв во Лига Европа, сега имам шанса да победам

Ди Марија: Само два пати играв во Лига Европа, сега имам шанса да победам

Лисабон, 13 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Бенфика, Анхел Ди Марија се надева д...

Вучиќ: Националниот стадион готов на 1 декември 2026 година, таму го сакаме финалето во Лига Европа

Вучиќ: Националниот стадион готов на 1 декември 2026 година, таму го сакаме финалето во Лига Европа

Белград, 19 ноември 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на обиколката на нов...

Image

Остани поврзан