• вторник, 28 ноември 2023
ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека инцидентот што го предизвика Левица...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Богданка Кузеска

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Богданка Кузеска

Скопје, 28 октомври 2023 (МИА) -  Тоа најмногу ги боли Кузеска, СДС и Ковачевски. Граѓа...

Отворено писмо од Ковачки до Пендаровски

Отворено писмо од Ковачки до Пендаровски

Скопје, 27 октомври 2023  Отворено писмо до Претседателот Пендаровски, кој кажал дека н...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата направи директен упад во правната држава со измените на КЗ

ВМРО-ДПМНЕ: Владата направи директен упад во правната држава со измените на КЗ

Скопје, 18 октомври 2023  Настапите на Ковачевски се само форма без содржина. Се му е в...

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе учествуваме во собраниската дебата за уставни измени и ќе стане јасно дека нема двотретинско мнозинство

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе учествуваме во собраниската дебата за уставни измени и ќе стане јасно дека нема двотретинско мнозинство

Скопје, 21 јули 2023 (МИА) - Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат в...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Една година подаваме рака за заштита на Македонските интереси и ЕУ интеграција

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Една година подаваме рака за заштита на Македонските интереси и ЕУ интеграција

Скопје, 9 јули 2023  ВМРО-ДПМНЕ една година подава рака за заштита на Македонските инте...

ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети ја држи Владата на Ковачевски

ВМРО-ДПМНЕ: Ахмети ја држи Владата на Ковачевски

Скопје, 8 јули 2023  Додека Ахмети ја држи владата на Ковачевски, неговите внуци и син...

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко има обврска да соработува со институциите

ВМРО-ДПМНЕ: Мерко има обврска да соработува со институциите

Скопје, 26 јуни 2023 Мерко има обврска да соработува со институциите, и тоа не треба да се...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Ставањето на Мерко на црната листа на САД, порака дека мора да има одговорност

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: Ставањето на Мерко на црната листа на САД, порака дека мора да има одговорност

Скопје, 25 јуни 2023 (МИА) - Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ели Панова денеска изјави дека на СДСМ и на...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме двојна предност пред СДСМ и Ковачевски

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме двојна предност пред СДСМ и Ковачевски

Скопје, 25 јуни 2023 Убедлива двојна предност за ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски покажува н...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Скопје, 4 јуни 2023  СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без м...

ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“

ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и денеска ги продолжи средбите со граѓаните во рамки на акциј...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите се јасен приказ за тоа што мислат граѓаните за СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите се јасен приказ за тоа што мислат граѓаните за СДСМ

Скопје, 28 мај 2023  Анкетите се јасен приказ за тоа што мислат граѓаните за СДС која г...

Тимови на ВМРО-ДПМНЕ викендов ќе посетат 83 населени места

Тимови на ВМРО-ДПМНЕ викендов ќе посетат 83 населени места

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Во рамки на акцијата „Ова е Македонија“ на ВМРО-ДПМНЕ овој викенд 19 тим...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да има уставни измени под овие услови

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да има уставни измени под овие услови

Скопје, 27 мај 2023 (МИА)  Уставни измени под овие услови нема да има, ако не ја изгуби...

Image

Остани поврзан