• понеделник, 20 мај 2024
Заврши сезоната во ПМФЛ

Заврши сезоната во ПМФЛ

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) – Со натпреварите од 33. коло попладнево е заокружена сезоната 2023/24 во...

Струга ја совлада Шкендија и ја одбрани титулата

Струга ја совлада Шкендија и ја одбрани титулата

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Струга Трим Лум на гостински терен ја совлада Шкендија со 2:0 во дербито...

Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) – Шкендија е најголем добитник во 30. коло на Прва македонска фудбалска лиг...

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

  Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Бранителот на титулата и актуелен лидер Струга загуби н...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, до...

Максимален ефект на домашните екипи во трите денешни средби од ПМФЛ

Максимален ефект на домашните екипи во трите денешни средби од ПМФЛ

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа три средби о...

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Вардар минимално со 1:0 славеше над шампионот Струга в...

ПМФЛ: Силекс и Гостивар одиграа без голови

ПМФЛ: Силекс и Гостивар одиграа без голови

Кратово, 6 април 2024 (МИА) - Екипите на Силекс и Гостивар одиграа без голови во воведниот меч од 26.коло во Првата м...

ПМФЛ: Струга и Шкендија сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

ПМФЛ: Струга и Шкендија сигурни, Македонија ЃП го изненади Гостивар

Скопје, 31 март 2024 (МИА) – Екипите на Струга Трим Лум и Шкендија ги оправдаа фаворитските улоги на...

Шкупи убедлив против Вардар, Тиквеш и Силекс ремизираа

Шкупи убедлив против Вардар, Тиквеш и Силекс ремизираа

Скопје, 30 март 2024 (МИА) – Победа за Шкупи против Вардар и нерешено на дуелот во Кавадарци е епило...

ПМФЛ: Работнички загуби дома од Струга ТЛ 

ПМФЛ: Работнички загуби дома од Струга ТЛ 

Скопје, 17 март 2024 (МИА) - Екипата на Работнички беше поразена попладнево од Струга Трум Лум на до...

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Дуелот меѓу Вардар и Шкендија од 24. коло од Првата македонска фудбалск...

ПМФЛ: Победи за Струга и Шкупи, кикс на Шкендија

ПМФЛ: Победи за Струга и Шкупи, кикс на Шкендија

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите...

ПМФЛ: Познат распоредот за завршните 13 кола

ПМФЛ: Познат распоредот за завршните 13 кола

  Скопје, 6 март 2024 (МИА) – По одигрувањето на денешните натпревари од 22 коло познат...

Image

Остани поврзан