• среда, 17 јули 2024
Мората по медицинските прегледи во Милан: Едвај чекам повторно да играм во Италија

Мората по медицинските прегледи во Милан: Едвај чекам повторно да играм во Италија

Милано, 17 јули 2024 (МИА) - Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората денеска ги помина лекарскит...

Серезо за трансферот на Мората во Милан: Кој не сака да остане, нека си оди

Серезо за трансферот на Мората во Милан: Кој не сака да остане, нека си оди

Мадрид, 17 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо го коментираше можниот...

Мората не одговори на прашањето за евентуална преселба во Милан

Мората не одговори на прашањето за евентуална преселба во Милан

Берлин, 15 јули 2024 (МИА) - Напаѓачот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Шпанија, Алваро Мора...

Костакурта задоволен од работата на Ибрахимовиќ во Милан

Костакурта задоволен од работата на Ибрахимовиќ во Милан

Милано, 13 јули 2024 (МИА) - Поранешниот фудбалер на Милан, Алесандро Костакурта го сподели своето м...

Милан ги договори условите за трансфер на Фофана

Милан ги договори условите за трансфер на Фофана

Милано, 11 јули 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Милан ги договори условите околу...

Милан ќе се обиде да го привлече Мората

Милан ќе се обиде да го привлече Мората

Милано, 8 јули 2024 (МИА) - Милан активно бара нов напаѓач. Мета на италијанскиот клуб е капитенот н...

Леао ги одби саудиските милиони

Леао ги одби саудиските милиони

Ријад, 26 јуни 2024 (МИА) - Португалецот Рафаел Леао одбил примамлива понуда од саудиски Ал Хилал и...

Милан сака да го позајми Лукаку од Челзи

Милан сака да го позајми Лукаку од Челзи

Милано, 26 јуни 2024 (МИА) - Милан е заинтересиран да го позајми напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку,...

Јовиќ останува во Милан

Јовиќ останува во Милан

  Милано, 15 јуни 2024 (МИА) – Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе остане во редовите на ита...

Неста нов тренер на Монца

Неста нов тренер на Монца

Монца, 13 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот легендарен играч на римски Лацио и Милан, како и на итал...

Милан има нов тренер

Милан има нов тренер

Милано, 13 јуни 2024 (МИА) - Пауло Фонсека и официјално е нов тренер на италијанскиот гигант Милан....

Ибрахимовиќ ќе го објави новиот тренер на Милан

Ибрахимовиќ ќе го објави новиот тренер на Милан

Милано, 12 јуни 2024 (МИА) - Главниот советник на сопственикот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе има з...

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Милано, 26 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, откри дека почнал да учи англиски...

Милан ја најави разделбата со Стефано Пиоли

Милан ја најави разделбата со Стефано Пиоли

Милано, 24 мај 2024 (МИА) - По пет сезони на чело на Милан, Стефано Пиоли повеќе нема да биде тренер...

Фонсека на чекор од потпис со Милан

Фонсека на чекор од потпис со Милан

Милано, 22 мај 2024 (МИА) - Пауло Фонсека постигна вербален договор за договорите со Милан и наводно...

Image

Остани поврзан