• среда, 17 јули 2024
Лацио го донесе Таварес на позајмица од Арсенал

Лацио го донесе Таварес на позајмица од Арсенал

Рим, 15 јули 2024 (МИА) – Дефанзивецот на Арсенал, Нуно Таварес, му се приклучи на Лацио на поза...

Познати условите под кои услови Имобиле ќе потпише договор со Бешикташ

Познати условите под кои услови Имобиле ќе потпише договор со Бешикташ

Истанбул, 13 јули 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалер на Лацио Чиро Имобиле наскоро ќе стане играч н...

Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лондон, 20 јуни 2024 (МИА) - Лацио е во преговори за ангажирање на напаѓачот на Манчестер јунајтед,...

Неста нов тренер на Монца

Неста нов тренер на Монца

Монца, 13 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот легендарен играч на римски Лацио и Милан, како и на итал...

Барони на клупата на Лацио

Барони на клупата на Лацио

  Рим, 11 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Лацио објави денеска дека...

Тудор официјално го напушти Лацио

Тудор официјално го напушти Лацио

  Рим, 6. јуни 2024 (МИА) – Хрватскиот тренер Игор Тудор го раскина договорот со Лацио...

Лацио сака да го доведе Алегри

Лацио сака да го доведе Алегри

Рим, 5 јуни 2024 (МИА) - Како што стојат работите, Игор Тудор од следната сезона повеќе нема да биде...

Рома и Лацио заинтересирани за Матип

Рома и Лацио заинтересирани за Матип

  Рим, 27 април 20204 (МИА) – Дефанзивецот на Ливерпул, Жоел Матип би можел да ја продо...

Имобиле сака да остане во Лацио

Имобиле сака да остане во Лацио

Рим, 10 април 2024 (МИА) - Агентот на напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле - Алесандро Моџи одговараше н...

Тудор официјално нов тренер на Лацио

Тудор официјално нов тренер на Лацио

  Рим, 18 март 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Лацио вечерва официјално...

Имобиле сака да го напушти Лацио

Имобиле сака да го напушти Лацио

Рим, 16 март 2024 (МИА) - Капитенот на Лацио, Чиро Имобиле сака да го напушти клубот, пишува „Кориере дела сера“. При...

Медиуми: Лацио го избра Тудор за нов тренер

Медиуми: Лацио го избра Тудор за нов тренер

  Рим, 15 март 2024 (МИА) – Римски Лацио го избра 45-годишниот хрватски стратег Иван Ту...

Мартучиело нов тренер на Лацио

Мартучиело нов тренер на Лацио

Рим, 13 март 2024 (МИА) - Италијанскиот стратег Џовани Мартучиело е нов тренер на Лацио, кој доаѓа н...

Сари ја напушти клупата на Лацио

Сари ја напушти клупата на Лацио

  Рим, 12 март 2024 (МИА) – Тренерот на италијанскиот фудбалски прволигаш Лацио, 65-год...

Тухел пред реваншот со Лацио: Не сакам да губам, овој момент е многу важен за мене

Тухел пред реваншот со Лацио: Не сакам да губам, овој момент е многу важен за мене

Минхен, 4 март 2024 (МИА) - Баерн Минхен со гол негатива го пречекува Лацио во битката за пласман во...

Image

Остани поврзан