• вторник, 18 јуни 2024
Договорот од Преспа, пред и потоа, во фокусот на Меѓународната конференција за мир и одржлив развој во Атина, Нимиц доби награда за мир „Преспа“

Договорот од Преспа, пред и потоа, во фокусот на Меѓународната конференција за мир и одржлив развој во Атина, Нимиц доби награда за мир „Преспа“

Атина. 17 јуни 2024 (МИА) – Придобивките од Договорот од Преспа, како за двете земји, така и за поши...

Мицотакис нема да присуствува на Меѓународната конференција на Ципрас и Заев

Мицотакис нема да присуствува на Меѓународната конференција на Ципрас и Заев

Атина, 17 јуни 2024 (МИА) – Премиерот нема да присуствува на конкретната иницијатива, кусо одговори...

Во Атина почнува Меѓународната конференција за мир и одржлив развој на „Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Заев“

Во Атина почнува Меѓународната конференција за мир и одржлив развој на „Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Заев“

Атина, 17 јуни 2024 (МИА) - По повод шест годишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа, поран...

Ципрас: „Институтот Алексис Ципрас“ го започнува своето патување со Меѓународната конференција во коорганизација со „Фондацијата Заев“

Ципрас: „Институтот Алексис Ципрас“ го започнува своето патување со Меѓународната конференција во коорганизација со „Фондацијата Заев“

Атина, 14 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас утрово, преку Фејсбук и официја...

Актуелни европски и геополитички теми во фокусот на Меѓународната конференција на „Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Зоран Заев“

Актуелни европски и геополитички теми во фокусот на Меѓународната конференција на „Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Зоран Заев“

Атина, 5 јуни 2024 (МИА) – Иднината на Европа по европските избори, интегративниот процес на Западен...

СПМ: Заев и Ковачевски со катастрофалните политики ја доведоа државата во подредена состојба

СПМ: Заев и Ковачевски со катастрофалните политики ја доведоа државата во подредена состојба

Скопје, 17 мај 2024 Социјалистичката партија на Македонија укажува на огромните последици ш...

„Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Зоран Заев“ ќе организираат меѓународна конференција за Мир и одржлив развој 

„Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Зоран Заев“ ќе организираат меѓународна конференција за Мир и одржлив развој 

Атина, 15 мај 2024 (МИА) - По повод шест годишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа, „Инсти...

Телефонски разговор Ципрас-Заев, истакната важноста на почитувањето на Договорот од Преспа

Телефонски разговор Ципрас-Заев, истакната важноста на почитувањето на Договорот од Преспа

Атина, 13 мај 2024 (МИА) – Важноста што ја имаат доследното придржување до Договорот од Преспа и сор...

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Заев во Турско маало во Струмица: Ниту една партија како СДСМ не ги обединува сите етнички заедници

Струмица, 6 мај 2024 (МИА) - Поранешниот лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митингот на С...

Заев за „Политика“: Резултатите од Отворен Балкан се неспорни

Заев за „Политика“: Резултатите од Отворен Балкан се неспорни

Белград, 23 април 2024 (МИА) - Поранешниот премиер на Северна Македонија, Зоран Заев, којшто заедно...

Фондацијата „Заев-едно општество за сите“ донираше амбулатно возило на струмичката болница

Фондацијата „Заев-едно општество за сите“ донираше амбулатно возило на струмичката болница

Струмица, 24 јануари 2024 (МИА) - Фондацијата „Заев-едно општество за сите“ денеска донираше амбулат...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за средбата меѓу Заев, Ковачевски и Ахмети

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за средбата меѓу Заев, Ковачевски и Ахмети

Скопје, 18 јануари 2024 На европскиот состанок меѓу Заев, Ковачевски и Ахмети сигурно се збо...

Ковачевски, Заев и Ахмети разговарале за стратегијата за настап на изборите

Ковачевски, Заев и Ахмети разговарале за стратегијата за настап на изборите

Скопје, 18 јануари 2024 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУ...

Агелер: Заев се зазема за својот пријател и има право да го стори тоа

Агелер: Заев се зазема за својот пријател и има право да го стори тоа

Скопје, 16 декември 2023 (МИА) - Амбасадорката на САД Анџела Агелер смета дека поранешниот премиер З...

Ковачевски за писмото на Заев: Во демократија секој има право на став,  а САД црната листа ја пополнуваат според сопствени информации и процедури

Ковачевски за писмото на Заев: Во демократија секој има право на став, а САД црната листа ја пополнуваат според сопствени информации и процедури

Скопје, 15 декември 2023 (МИА) - Ставовите на секого во ова демократско...

Image

Остани поврзан