• вторник, 23 јули 2024
Хенес се надева дека ќе го види Вирц во дресот на Баерн

Хенес се надева дека ќе го види Вирц во дресот на Баерн

Минхен, 21 јули 2024 (МИА) - Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес, изрази надеж дека клу...

Палиња потпиша за Баерн

Палиња потпиша за Баерн

Минхен, 11 јули 2024 (МИА) - Баерн Минхен на својата официјална веб-страница објави дека потпиша дог...

Баерн блиску до потписот на Чави Симонс

Баерн блиску до потписот на Чави Симонс

Минхен, 4 јули 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на ПСЖ, Чави Симонс би можел да ја продолжи кари...

Баерн и Фулам си подадоа рака за Палиња

Баерн и Фулам си подадоа рака за Палиња

Минхен, 3 јули 2024 (МИА) - Баерн Минхен и Фулам постигнаа разбирање за трансферот на играчот од сре...

Ласо неочекувано ја напушти клупата на Баерн

Ласо неочекувано ја напушти клупата на Баерн

Минхен, 28. јуни 2024 (МИА) – Кошаркарскиот клуб Баерн Минхен и тренерот Пабло Ласо постигнаа до...

Станишиќ потпиша со Баерн до 2029 година

Станишиќ потпиша со Баерн до 2029 година

Минхен, 27 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Баерн Минхен, Јосип Станишиќ повторно потпиша договорот...

Баерн бара 40 милиони евра за Кимих

Баерн бара 40 милиони евра за Кимих

Минхен, 26 јуни 2024 (МИА) - Баерн Минхен очекува 40 милиони евра за да се раздели со интернационале...

Интер го цени Чалханоглу на 60 милиони евра, интерес за фудбалерот покажува Баерн

Интер го цени Чалханоглу на 60 милиони евра, интерес за фудбалерот покажува Баерн

Рим, 23 јуни 2024 (МИА) - Интер бара најмалку 60 милиони евра за Хакан Чалханоглу. Претходно...

Ван Нистелрој меѓу кандидатите за тренер на Барнли

Ван Нистелрој меѓу кандидатите за тренер на Барнли

Лондон, 20 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот холандски репрезентативец Руд Ван Нистелрој е меѓу канд...

Бразилски медиуми: Касемиро одби трансфер во Баерн

Бразилски медиуми: Касемиро одби трансфер во Баерн

Рио де Женеиро, 20 јуни 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Касемиро одб...

Касемиро одби да премине во Баерн

Касемиро одби да премине во Баерн

Рио де Жанеиро, 20 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Касемиро одби...

Тухел ќе добие 10 милиони евра од Баерн, сумата ќе се намали доколку најде работа пред летото 2025 година

Тухел ќе добие 10 милиони евра од Баерн, сумата ќе се намали доколку најде работа пред летото 2025 година

Минхен, 19 јуни 2024 (МИА) – Раководството на  бундеслигашот Баерн Минхен и тренерот Томас Тухе...

Павловиќ во Баерн до 2029

Павловиќ во Баерн до 2029

  Минхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Бундеслигашот Баерн Минхен објави денеска продолжување н...

Јапонецот Ито прво засилување на Баерн

Јапонецот Ито прво засилување на Баерн

  Минхен, 13 јуни 2024 година (МИА) – Јапонскиот фудбалер Хироки Ито е нов играч на Бае...

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Минхен, 12 јуни 2024 (МИА) - Новиот тренер на Баерн Минхен, Винсент Компани се поврзува со уште еден...

Image

Остани поврзан