• среда, 19 јуни 2024
Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Леверкузен, 18 мај 2024 (МИА) - Баер попладнево оствари домашна победа над Аугсбург (2:1) во натпрев...

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

  Аугсбург, 22 април 2024 (МИА) – Навивач на германскиот фудбалски прволигаш Хофенхајм,...

Image

Остани поврзан