• вторник, 16 јули 2024
Македонските претставници ги добија противниците во ЕХФ купот

Македонските претставници ги добија противниците во ЕХФ купот

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) – Македонските екипи денес ги дознаа ривалите во ЕХФ купот. Освој...

Донација од 377 книги на македонски јазик во Осло

Донација од 377 книги на македонски јазик во Осло

Скопје, 6 јуни 2024  На иници...

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) – Ракометарите на Алкалоид се победници во Купот на Македонија, откако веч...

Коскоска и Лазов нови државни прваци во шах

Коскоска и Лазов нови државни прваци во шах

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Претставниците на клубот Алкалоид, Габриела Коскоска и Тони Лазов се нов...

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид се пласираа во финалето на Купот на Македонија,...

Бекутанова работилница за родители во Загреб

Бекутанова работилница за родители во Загреб

Скопје, 17 мај 2024  БЕКУТАНОВА РАБОТИЛНИЦА ЗА РОДИТЕЛИ со д-р Диана Пужевски, д-р Натк...

„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“

„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - „Алкалоид“ АД Скопје донира дел од своите производни количини  на...

Прес-конференција на „Алкалоид“ и Универзитетската клиника „Козле“ (во живо)

Прес-конференција на „Алкалоид“ и Универзитетската клиника „Козле“ (во живо)

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Прес-конференција по повод донацијата од „Алкалоид“ АД Скопје на инова...

„Алкалоид“ ќе донира „Омепразол“ во течна форма на Детската клиника и болницата во Козле

„Алкалоид“ ќе донира „Омепразол“ во течна форма на Детската клиника и болницата во Козле

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - На ЈЗУ Универзитетската клиника за детски болести и на ЈЗУ Универзитет...

Алкалоид со гостинска победа над Тиквеш го задржа чекорот со водечките екипи

Алкалоид со гостинска победа над Тиквеш го задржа чекорот со водечките екипи

Кавадарци, 13 април 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вцицепрвал Алкалоид вечерва забележа победа...

„Алкалоид“ пушти во употреба нови производи капацитети во вредност од 19,4 милиони евра

„Алкалоид“ пушти во употреба нови производи капацитети во вредност од 19,4 милиони евра

Скопје, 27 март 2024 (МИА) -  Компанијата „Алкалоид“ АД Скопје денеска пушти во употреба нови к...

Прва меѓународна конференција за Цефиксим во Истанбул, поддржана од „Алкалоид“

Прва меѓународна конференција за Цефиксим во Истанбул, поддржана од „Алкалоид“

Скопје, 16 март 2024 Како континуиран и доследен поддржувач на стручни и научни настани кои...

Георгиев победник на „Алкалоид Рапид Опен 2024“

Георгиев победник на „Алкалоид Рапид Опен 2024“

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Поранешниот светски младински шаховски првак Кирил Георгиев е победник...

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид го претрпе вториот пораз во н...

Алкалоид лесно до бодовите во Струга, Вардар поразен од Тиквеш

Алкалоид лесно до бодовите во Струга, Вардар поразен од Тиквеш

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) – Три натпревари од третото коло во плејофот на македонската ракометн...

Image

Остани поврзан