• четврток, 30 мај 2024
Изгласани пакетот закони за платите на избраните и именуваните лица

Изгласани пакетот закони за платите на избраните и именуваните лица

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Пратениците денеска во рамки на 145. пленарна седница ги донесоа из...

Бесими: Се бара одржливо решение за корекција на функционерските плати

Бесими: Се бара одржливо решение за корекција на функционерските плати

Скопје, 20 октомври 2023 (МИА) - Министерот за финансии Фатмир Бесими вели дека се бара одржливо реш...

Image

Остани поврзан