• среда, 17 јули 2024
Јовиќ останува во Милан

Јовиќ останува во Милан

  Милано, 15 јуни 2024 (МИА) – Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе остане во редовите на ита...

Паладино нов тренер на Фиорентина

Паладино нов тренер на Фиорентина

  Фиренца, 5 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина официјално...

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Фиренца, 3 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Фиорентина, Винченцо Италијано, потврди дека го напушта...

Белоти ќе ја напушти Фиорентина и ќе се врати во Рома

Белоти ќе ја напушти Фиорентина и ќе се врати во Рома

Рим, 30 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Фиорентина, Андреа Белоти, позајмен од Рома, ќе се врати во ри...

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

  Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија титулата во третото...

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина, 29 мај 2024 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, според портпаролката на грчката полиција...

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Утрешното финале на УЕФА Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиоренти...

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

  Леверкузен, 10 мај 2024 (МИА) – Баер Леверкузен ја продолжи својата неверојатна сериј...

Наполи преговара со тренерот на Фиорентина

Наполи преговара со тренерот на Фиорентина

Фиренца, 6 април 2024 (МИА) - Тренерот на Фиорентина, Винченцо Италијано е во преговори со Наполи, с...

Почина генералниот директор на Фиорентина

Почина генералниот директор на Фиорентина

  Фиренца, 19 март 2024 (МИА) – Генералниот директор на Фиорентина, Џузепе Бароне почин...

Фиорентина се пофали со Белоти

Фиорентина се пофали со Белоти

Фиренца, 1 февруари 2024 (МИА) – Калчолигашот Фиорентина потврди дека Андреа Белоти до крајот на сез...

Пиоли по поразот од Фиорентина: Со мислите бевме на реваншот со Тотенхем

Пиоли по поразот од Фиорентина: Со мислите бевме на реваншот со Тотенхем

Фиренца, 5 март 2023 (МИА) - Тренерот на Милан, Стеф...

Јовиќ блиску до позајмица во Фиорентина

Јовиќ блиску до позајмица во Фиорентина

Мадрид, 18 јуни 2022 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ е блиску до преминување во Фиорентин...

Рибери: Очекував поголема почит од Фиорентина

Рибери: Очекував поголема почит од Фиорентина

Рим, 10 јули 2021 (МИА) - Играчот за врска Франк Рибери го прокоментира заминувањето од Фиорентина пора...

Рибери ќе ја напушти Фиорентина како слободен агент

Рибери ќе ја напушти Фиорентина како слободен агент

Фиренца, 30 јуни 2021 (МИА) – Фудбалерот за врска на Фиорентина, Франк Рибери ќе го напушти клубот, обј...

Image

Остани поврзан