• недела, 26 мај 2024
Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Киев, 25 февруари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека „Русиј...

Image

Остани поврзан