• вторник, 18 јуни 2024
Надал го пропушта Вимблдон

Надал го пропушта Вимблдон

Мадрид, 12 јуни 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема да настапи на третиот грен слем...

Ѓоковиќ стана тенисер со најмногу победи на Гренд слем турнирите

Ѓоковиќ стана тенисер со најмногу победи на Гренд слем турнирите

Париз, 3 јуни 2024 (МИА) - Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со вечерашната победа против Аргентинецот...

Ѓорческа елиминирана, Србљак избори четвртфинале

Ѓорческа елиминирана, Србљак избори четвртфинале

  Скопје, 30 мај 2024 (МИА) – Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го заврши н...

Трета титула за Руд во Женева

Трета титула за Руд во Женева

  Женева, 25 мај 2024 (МИА) – Најдобриот норвешки тенисер Каспер Руд (АТП – 7.) трет па...

Агаси од 2025 капитен на Тимот на Светот во Лејвер купот

Агаси од 2025 капитен на Тимот на Светот во Лејвер купот

Њујорк, 23 мај 2024 (МИА) – Поранешниот светски рекет број еден Андре Агаси ќе биде капитен на Т...

Надал: Постепено се враќам во посакуваната форма

Надал: Постепено се враќам во посакуваната форма

Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Поранешниот најдобар светски тенисер Рафаел Надал полека влегува во ф...

Австриецот Тием се повлекува од тенисот на крајот од сезоната

Австриецот Тием се повлекува од тенисот на крајот од сезоната

Виена, 8 мај 2024 (МИА) – Поранешниот шампион на УС Опен, Доминик Тием ќе се повлече од тенисот...

Успешен ден за македонските тенисери на фјучерсот во Србија

Успешен ден за македонските тенисери на фјучерсот во Србија

  Куршумлиска бања, 7 мај 2024 (МИА) – Три победи и еден пораз е билансот од настапот н...

Надал се пријави за Лејвер купот

Надал се пријави за Лејвер купот

  Мадрид, 22. април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе биде дел од Тимот Ев...

Надал го потврди настапот во Барселона

Надал го потврди настапот во Барселона

  Барселона, 15 април 2024 година (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска го пот...

Американскиот тенисер Корда ограбен пред турнирот во Монте Карло

Американскиот тенисер Корда ограбен пред турнирот во Монте Карло

  Монте Карло, 12 април 2024 (МИА) – Американскиот тенисер Себастијан Корда бил нападна...

Надал ги пропушта турнирите во Барселона, Монте Карло и Мадрид

Надал ги пропушта турнирите во Барселона, Монте Карло и Мадрид

  Мадрид, 4 април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради проблеми со грбот...

Мареј се откажа од турнирите во Монте Карло и Минхен

Мареј се откажа од турнирите во Монте Карло и Минхен

  Лондон, 29 март 2024 (МИА) – Шкотскиот тенисер Енди Мареј (36) ќе ги пропушти Мастерс...

Ивановски во осминафинале на јуниорскиот Вимблдон

Ивановски во осминафинале на јуниорскиот Вимблдон

Лондон, 8 јули 2021 (МИА) – Големата надеж на македонскиот тенис Калин Ивановски обезбеди пласман меѓу...

Image

Остани поврзан