• среда, 19 јуни 2024
Силен земјотрес го погоди Тајван

Силен земјотрес го погоди Тајван

Тајпеј, 8 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди Т...

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

 

Image

Остани поврзан