• понеделник, 17 јуни 2024
Зеленски: Без американската помош блокирана во Конгресот, Украина ќе ја изгуби војната

Зеленски: Без американската помош блокирана во Конгресот, Украина ќе ја изгуби војната

Киев, 7 април 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска предупреди дека негова...

Image

Остани поврзан