• петок, 19 јули 2024
Северна Кореја лансираше неидентификувана ракета

Северна Кореја лансираше неидентификувана ракета

Сеул, 27 мај 2024 (МИА) - Северна Кореја денеска лансираше неидентификувана ракета во правец на југо...

Северна Кореја тестираше тактички балистички ракети со нов систем за наведување

Северна Кореја тестираше тактички балистички ракети со нов систем за наведување

Пјонгјанг, 18 мај 2024 (МИА) – Северна Кореја денеска потврди дека вчера тестирала балистичка ракета...

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Сеул, 17 мај 2024 (МИА) – Северна Кореја истрела најмалку една „неидентификувана балистичка ракета“,...

Таткото на девојчето повредено во иранскиот напад врз Израел: Дел од ракета падна врз нашата куќа, веднаш ја однесовме во болница

Таткото на девојчето повредено во иранскиот напад врз Израел: Дел од ракета падна врз нашата куќа, веднаш ја однесовме во болница

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) - Мохамад, татко на седумгодишното девојче кое во текот на изминатата...

Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета

Москва, 13 април 2024 (МИА) – Руското Министерство за одбрана синоќа соопшти дека успешно тестирало...

Сикорски го повика рускиот амбасадор: Ќе бараме објаснување како руските ракети упаѓаат во нашиот воздушен простор

Сикорски го повика рускиот амбасадор: Ќе бараме објаснување како руските ракети упаѓаат во нашиот воздушен простор

Варшава, 25 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Полска, Радослав Сикорски денеска и...

Полска ќе бара објаснување од Русија за нарушувањето на нејзиниот воздушен простор

Полска ќе бара објаснување од Русија за нарушувањето на нејзиниот воздушен простор

Варшава, 24 март 2024 (МИА) - Полска ќе бара објаснување од Русија за нарушувањето на полскиот возду...

САД соборија балистичка ракета и два дрона на Хутите во Црвено Море

САД соборија балистичка ракета и два дрона на Хутите во Црвено Море

Вашингтон, 13 март 2024 (МИА) - Американската војска соопшти дека соборила проектил истрелан врз аме...

САД уништија ракета што Хутите планираа да ја лансираат во Црвеното Море

САД уништија ракета што Хутите планираа да ја лансираат во Црвеното Море

Аден, 2 март 2024 (МИА) – САД соопштија дека извршиле одбранбена акција за уништување на ракета земј...

Сеул: Пјонгјанг лансираше повеќе крстосувачки ракети од својот источен брег

Сеул: Пјонгјанг лансираше повеќе крстосувачки ракети од својот источен брег

Сеул, 28 јануари 2024 (МИА) - Северна Кореја лансираше повеќе крстосувачки ракети од локација на неј...

Ракета истрелана од Појасот Газа кон јужен Израел, нема жртви

Ракета истрелана од Појасот Газа кон јужен Израел, нема жртви

Газа, 27 јануари 2024 (МИА) - Една ракета е истрелана утрово од Појасот Газа кон градот Сдерот на ју...

САД уништи противбродска ракета на Хутите во Јемен насочена кон Црвеното Море

САД уништи противбродска ракета на Хутите во Јемен насочена кон Црвеното Море

Вашингтон, 27 јануари 2024 (МИА) - Американската војска соопшти дека уништила противбродска ракета н...

САД уништија ракета истрелана од Јемен кон американски воен брод во Аденскиот залив

САД уништија ракета истрелана од Јемен кон американски воен брод во Аденскиот залив

Вашингтон, 26 јануари 2024 (МИА) - САД денеска уништија балистичка противбродска ракета истрелана од...

Русија распореди нова нуклеарна ракета „Јарс“ во регионот Калуга

Русија распореди нова нуклеарна ракета „Јарс“ во регионот Калуга

Москва, 22 ноември 2023 (МИА) - Русија распореди нова интерконтинентална балистичка ракета „Јарс“ во...

ИДФ: Системот „Ероу“ пресретна и уништи ракета лансирана од Црвено Море кон Израел

ИДФ: Системот „Ероу“ пресретна и уништи ракета лансирана од Црвено Море кон Израел

Тел Авив, 31 октомври 2023 (МИА) – Израелскиот противвоздушен систем „Ероу“ денеска пресретна ракета...

Image

Остани поврзан