• недела, 19 мај 2024
Макрон телефонски разговараше со Зеленски, ги осуди засилените руски напади во Украина

Макрон телефонски разговараше со Зеленски, ги осуди засилените руски напади во Украина

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во телефонски разговор со...

Блинкен разговараше со Галант за ситуацијата на теренот во Појасот Газа

Блинкен разговараше со Галант за ситуацијата на теренот во Појасот Газа

Тел Авив, 13 мај 2024 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант му соошштил на американски...

Лајчак во Њујорк разговараше со Гутереш и Франсис за ситуацијата во Западен Балкан

Лајчак во Њујорк разговараше со Гутереш и Франсис за ситуацијата во Западен Балкан

Њујорк, 10 мај 2024 (МИА) - Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирос...

Бајден разговараше со Нетанјаху и ја повтори загриженоста на Америка поради инвазијата врз Рафа

Бајден разговараше со Нетанјаху и ја повтори загриженоста на Америка поради инвазијата врз Рафа

Вашингтон, 6 мај 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џозеф Бајден, денеска во телефонски разговор со...

Велика Британија го повика на разговор рускиот амбасадор поради „злонамерни активности“

Велика Британија го повика на разговор рускиот амбасадор поради „злонамерни активности“

Лондон, 27 април 2024 (МИА) - Британското Министерство за надворешни работи го повика на разговор ру...

Макрон: Неопходно е да се избегне ескалација на Блискиот Исток

Макрон: Неопходно е да се избегне ескалација на Блискиот Исток

Париз, 22 април 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска, во телефонски разговор...

Израел ги повикува на разговор амбасадорите на земјите кои во ОН гласаа за палестинската држава

Израел ги повикува на разговор амбасадорите на земјите кои во ОН гласаа за палестинската држава

Ерусалим, 21 април 2024 (МИА) - Израелското Министерство за надворешни работи соопшти дека денеска н...

Сежурне: Франција повеќе не е заинтересирана да разговара со руските претставници

Сежурне: Франција повеќе не е заинтересирана да разговара со руските претставници

Абиџан, 9 април 2024 (МИА) - Франција повеќе не е заинтересирана за „разговор со руски претставници“...

Претставување и разговор со писателката и сценаристка Дора Шустиќ

Претставување и разговор со писателката и сценаристка Дора Шустиќ

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје денеска ќе се одржи книжевен нас...

Бајден телефонски разговарал со Нетанјаху

Бајден телефонски разговарал со Нетанјаху

Вашингтон, 4 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска телефонски разговарал со...

Бајден и Си Џинпинг телефонски разговараа прв пат од ноември, објавија кинеските државни медиуми

Бајден и Си Џинпинг телефонски разговараа прв пат од ноември, објавија кинеските државни медиуми

Пекинг, 2 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден и кинескиот лидер Си Џинпинг разгов...

Најчестите грешки во говорот на телото при разговор за работа

Најчестите грешки во говорот на телото при разговор за работа

Њу Делхи, 1 април 2024 (МИА) - Говорот на телото кажува многу во разговорите за работа, велат стручњ...

Лескаровска: Туризмот е најдобра инвестиција за економски развој, заедно со бизнисот ќе ги подобруваме перформансите (видео)

Лескаровска: Туризмот е најдобра инвестиција за економски развој, заедно со бизнисот ќе ги подобруваме перформансите (видео)

Скопје, март... 2024 (МИА) - Проширување и развој на понудата, подобро позиционирање на меѓународнио...

Моди разговараше со Путин и Зеленски за Украина

Моди разговараше со Путин и Зеленски за Украина

Њу Делхи, 20 март 2024 (МИА) - Индискиот премиер Нарендра Моди разговараше со рускиот претседател Вл...

Османи - Велч: Резолуцијата на Сенатот на САД потврдува дека членството на Северна Македонија во ЕУ нема алтернатива

Османи - Велч: Резолуцијата на Сенатот на САД потврдува дека членството на Северна Македонија во ЕУ нема алтернатива

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи во техничката Влада Бујар Османи денеск...

Image

Остани поврзан