• недела, 19 мај 2024
Зеленски: Украина стори се што беше можно да ги отвори преговорите со ЕУ во јуни

Зеленски: Украина стори се што беше можно да ги отвори преговорите со ЕУ во јуни

Киев, 17 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека Украина нап...

Милан ги интензивира преговорите со Пауло Фонсека

Милан ги интензивира преговорите со Пауло Фонсека

Милано, 16 мај 2024 (МИА) - Потрагата по нов тренер во Милан продолжува со полна сила. Шефовите на „...

Бислими ја оцени како неуспешна средбата во Брисел за српскиот динар во Косово

Бислими ја оцени како неуспешна средбата во Брисел за српскиот динар во Косово

Приштина, 15 мај 2024 (МИА) – Главниот преговарач на Косово во дијалогот со Србија, Бесник Бислими ј...

Павел: Заедно со воената помош за Украина, бараме и мирно решение преку преговори

Павел: Заедно со воената помош за Украина, бараме и мирно решение преку преговори

Прага, 15 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Чешката Република Петр Павел денеска на социјалните мреж...

Саутгејт негира дека разговарал со Манчестер јунајтед

Саутгејт негира дека разговарал со Манчестер јунајтед

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги коментираше информациите дека б...

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Вреди денеска треб...

Мурињо преговара со Фенербахче

Мурињо преговара со Фенербахче

Истанбул, 11 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стручњак Жозе Мурињо би можел седне на тренерс...

Тајмс оф Израел: Нема напредок во разговорите во Каиро

Тајмс оф Израел: Нема напредок во разговорите во Каиро

Каиро, 8 мај 2024 (МИА) - Израел не гледа знаци за напредок во преговорите за прекин на огнот со Хам...

Катарската делегација пристигна во Каиро

Катарската делегација пристигна во Каиро

Каиро, 7 мај 2024 (МИА) – Делегација на Катар пристигна во главниот град на Египет, Каиро, каде ќе п...

Израел испраќа делегација на преговорите и ги продолжува операциите во Рафа за да изврши воен притисок врз Палестинците

Израел испраќа делегација на преговорите и ги продолжува операциите во Рафа за да изврши воен притисок врз Палестинците

Ерусалим, 7 мај 2024 (МИА) - Израел синоќа соопшти дека ќе испрати делегација на посредничките прего...

Баерн почна преговори со Тен Хаг

Баерн почна преговори со Тен Хаг

Минхен, 6 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг може да ја продолжи кариерат...

Пленковиќ тврди дека се обезбедени 83 пратеници, но дека преговорите се уште траат

Пленковиќ тврди дека се обезбедени 83 пратеници, но дека преговорите се уште траат

Загреб, 2 мај 2024 (МИА) - Премиерот на техничката влада на Хрватска и лидер на ХДЗ, Андреј Пленкови...

Кинеско МНР: Хамас и Фатах во Пекинг договорија продолжување на дијалогот за помирување

Кинеско МНР: Хамас и Фатах во Пекинг договорија продолжување на дијалогот за помирување

Пекинг, 30 април 2024 (МИА) - Ривалските палестински групи Хамас и Фатах покажаа политичка волја да...

Сежурне: Преговорите за прекин на огнот во Газа напредуваат

Сежурне: Преговорите за прекин на огнот во Газа напредуваат

Ријад, 29 април 2024 (МИА) - Преговорите за прекин на огнот во Газа напредуваат, изјави францускиот...

Преговорите за глобален договор за подготвеност за пандемија влегуваат во завршна фаза

Преговорите за глобален договор за подготвеност за пандемија влегуваат во завршна фаза

Женева, 29 април 2024 (МИА) - Земјите-членки на Светската здравствена организација (СЗО) од денеска...

Image

Остани поврзан