• среда, 19 јуни 2024
Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Тел Авив, 1 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на израелската опозиција Јаир Лапид го повика премиерот Бенјам...

Мишел го повика Трамп „да ги погледне фактите“ во придонесот на ЕУ за Украина

Мишел го повика Трамп „да ги погледне фактите“ во придонесот на ЕУ за Украина

Брисел, 19 април 2024 (МИА) - Претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел го повика поранешниот а...

Вашингтон го повика новиот палестински премиер да спроведе длабоки и кредибилни реформи

Вашингтон го повика новиот палестински премиер да спроведе длабоки и кредибилни реформи

Рамала, 15 март 2024 (МИА) - Откако палестинскиот претседател Махмуд Абас му ја додели задачата да ф...

Шмигал ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства замрзнати во странство

Шмигал ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства замрзнати во странство

Киев, 4 март 2024 (МИА) - Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му п...

УНИЦЕФ ја повика Русија да го запре присилното префрлање деца од Украина

УНИЦЕФ ја повика Русија да го запре присилното префрлање деца од Украина

Женева, 8 февруари 2024 (МИА) - Комитетот на Обединетите нации за правата на детето (УНИЦЕФ) денеска...

Јорданскиот премиер ги повика САД да стават крај на масакрот во Газа

Јорданскиот премиер ги повика САД да стават крај на масакрот во Газа

Оман, 19 јануари 2024 (МИА) - САД и другите западни сили треба да го искористат своето влијание врз...

НАТО го повика Иран да изврши влијание врз бунтовниците Хути

НАТО го повика Иран да изврши влијание врз бунтовниците Хути

Брисел, 12 јануари 2024 (МИА) - НАТО денеска соопшти дека Иран мора да го искористи своето влијание...

Грчевски повика 22 ракометарки за октомвриските евроквалификации

Грчевски повика 22 ракометарки за октомвриските евроквалификации

Скопје, 2 октомври 2023 (МИА) – Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација Кристијан...

Image

Остани поврзан