• понеделник, 20 мај 2024
Каменуван автобусот на „Чкембарите“ на излезот од Скопје

Каменуван автобусот на „Чкембарите“ на излезот од Скопје

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - По завршување на синоќешниот натпревар во финалето на кошаркарскиот плеј...

МЗТ Скопје поведе во финалето со Пелистер

МЗТ Скопје поведе во финалето со Пелистер

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром поведе со 1:0 во фи...

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Ракометниот клуб Пелистер се пласираше во финалето на Купот на Македониј...

Пелистер го совлада Работнички, ќе игра со МЗТ за титулата

Пелистер го совлада Работнички, ќе игра со МЗТ за титулата

Битола, 15 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Пелистер остварија победа против Работнички со 88:80 на д...

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Работнички израмни во полуфиналната серија против Пелистер

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Кошаркарите на Работнички израмнија 1:1 во полуфиналната серија со битолс...

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

  Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Од сабота стартува полуфиналето во разигрувањето за тит...

Шумски пожар под Пелистер, битолските пожарникари го контролираат

Шумски пожар под Пелистер, битолските пожарникари го контролираат

Битола, 1 април 2024 (МИА) - Екипи на Територијалната противпожарна единица - Битола и на НУ Национа...

АБА2: Пелистер поуспешен од бањалучки Борац

АБА2: Пелистер поуспешен од бањалучки Борац

  Широки Брег, 18 март 2024 (МИА) – Кошаркарите на битолски Пелистер забележаа попладне...

Ангеловски: Одиме да се надигруваме со Колштад

Ангеловски: Одиме да се надигруваме со Колштад

Колшатд, 6 март 2024 (МИА) - Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер утре гостува во Норвешка...

Алборг го совлада Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите

Алборг го совлада Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите

Битола, 28 февруари 2024 (МИА) - Со аплауз и спортски поздрав битолската публика и ракометари вечерв...

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

Битола, 17 февруари 2024 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје ја одбранија титулата во Купот на Македон...

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 16 февруари 2024 (МИА) - По пауза од 15 години, кошаркарскиот клуб Пелистер ќе биде учесник...

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во последниот меч од четвртфиналето на Купот „Благоја Георгиевски-Б...

Ренџери вршат прихрана на дивечот во националниот парк „Пелистер“

Ренџери вршат прихрана на дивечот во националниот парк „Пелистер“

Битола, 2 февруари 2024 (МИА) - Ренџерската служба на ЈУ Национален пар...

Половичен ефект на македонските екипи во АБА 2

Половичен ефект на македонските екипи во АБА 2

  Нови Сад, 31 јануари 2024 (МИА) – Две од трите македонски екипи во АБА 2 лигата денес...

Image

Остани поврзан